zdjęcie uczestników Dnia Adaptacyjnego 2017Dnia 29 września 2017 r. (piątek) odbył się Dzień Adaptacyjny dla nowo przyjętych studentów z niepełnosprawnością zorganizowany przez Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych UPH w Siedlcach. Uczestników przywitali pracownicy Centrum. Następnie odbyło się szkolenie biblioteczne, po którym studenci zwiedzili Bibliotekę Główną oraz Wydział Humanistyczny. Następnie uczestnicy udali się do „Biesiadnego Sioła” w Przyworach Dużych. Spotkanie rozpoczęło się od szkolenia BHP, który przeprowadził pan dr inż. Wiesław Czeluściński – główny specjalista ds. bhp. Po szkoleniu odbyło się spotkanie z panią Prorektor ds. studiów prof. nzw. dr hab. Anną Charutą oraz panią dr Moniką Wakuła – prodziekanem ds. studenckich Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych.

Pani dyrektor mgr Beata Gulati zapoznała uczestników, z ofertą CKiRON oraz zachęcała do intensywnej nauki, jak również do aktywnego uczestnictwa w życiu studenckim. Z kolei konsultantki ds. studentów niepełnosprawnych pani mgr Anna Kowalczyk i pani mgr Halina Grzeszczuk przedstawiły szczegółową ofertę Centrum (m.in. usługi tłumaczy języka migowego, usługi asystentów, dowóz na zajęcia, pomoc materialna, zalecenia edukacyjne, zajęcia specjalistyczne. Pan dr Krzysztof Kalinowski zaprezentował ofertę Biura Karier UPH, natomiast pan mgr Tadeusz Goc zapoznał uczestników z ofertą Uczelnianego Ośrodka Kultury. Następnie wystąpiła grupa niesłyszących studentów „MOG-ę” (Muzyka Oczami Głuchych) z piosenką migając utwór pt. „Zapamiętaj” Blue Cafe oraz „Beautiful Life” Ace of Base.
Po zakończeniu spotkania pani Justyna Dziadak, absolwentka naszej Uczelni przeprowadziła zajęcia plastyczne. Po zakończeniu warsztatów pracownicy Centrum przeprowadzili indywidualne wywiady w celu dostosowania programu kształcenia do konkretnych potrzeb studentów z niepełnosprawnością. Zwieńczeniem imprezy było wspólne ognisko.

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz fotogalerii z naszego spotkania.