e5a80ae7ab03e08b41ea3e8a124ce609Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wręczone! W dniu 31.01.2018 r. w Pałacu Ogińskich wśród Stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego znalazł się również Pan Adrian Marcinkiewicz - niesłyszący student Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach. Nasz student otrzymał stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe. W swojej karierze sportowej brał kilkakrotnie udział w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce gdzie zdobył złoty, srebrny i brązowy medal oraz w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Głuchych w Turcji gdzie odnosił sukcesy w biegach na różnych dystansach. Po części oficjalnej Adrian w obecności tłumaczy języka migowego udzielił kilku wywiadów zarówno przed kamerami, jak również do radia.
Otrzymanie stypendium Ministra jest z pewnością niesamowitym wyróżnieniem oraz ogromną satysfakcją. Mamy nadzieję, że Adrian będzie inspiracją dla obecnych, jak i przyszłych studentów Uniwersytetu Przyrodniczego-Humanistycznego w Siedlcach. Brawo Adrian życzymy dalszych sukcesów!!!
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia