medaliciW dniach 11-13 maja 2018 r. studenci niesłyszący Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach wzięli udział w III Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Pływaniu w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W zawodach uczestniczyli reprezentanci z niepełnosprawnością z 16-tu Uczelni z całej Polski. Przedstawicielami naszej Uczelni byli: Agnieszka Ozga, Konrad Kicinski, Rafał Janusz i Patryk Marchewka. Opiekunem grupy była Pani mgr Halina Grzeszczuk – pracownik Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, tłumacz języka migowego. Nasza drużyna zdobyła 5 medali: 1 złoto, 1 srebro, 3 brązy. Miejsca medalowe naszych studentów to:
  • Agnieszka Ozgazłoto na dystansie 25 m stylem dowolnym, brąz na 50 m stylem klasycznym
  • Konrad Kicinskisrebro na dystansie 25 m stylem dowolnym
  • Rafał Januszbrąz na dystansie 25 m stylem dowolnym
  • Patryk Marchewka brąz na dystansie 100 m stylem dowolnym open
Po zakończonych zawodach w dniu 12 maja 2017 r. odbyła się Konferencja Naukowo-Metodyczna „Oblicza kultury fizycznej studentów z niepełnosprawnościami”.
Po konferencji odbyło się podsumowanie Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Pływaniu, na którym dowiedzieliśmy się, że w klasyfikacji drużynowej na 16 Uczelni, UPH w Siedlcach zajęło 12 miejsce. Dnia 13 maja 2018 r. odbył się kurs nurkowania w Pływalni Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu. Studenci mieli możliwość zapoznania się z teorią, jak również ze sprzętem do nurkowania, po czym sami nurkowali z instruktorem.
Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!