UPH 16 maja 2018 r w gmachu Wydziału Humanistycznego odbyło się Święto Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. W swoim wystąpieniu Jej Magnificencja Rektor, prof. dr hab. Tamara Zacharuk wspomniała o sukcesach naszych studentów niesłyszących. Oto treść wystąpienia: „(…) Szanowni Państwo, mówiąc o osiągnięciach w tym roku wyjątkowo chciałabym podkreślić sukcesy sportowe naszych studentów z niepełnosprawnościami, którzy dumnie reprezentowali Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach w trakcie ogólnopolskich zmagań.
Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Studentów z Niepełnosprawnościami i II Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS, które odbyły się w dniach 20 – 22 kwietnia 2018 w Częstochowie studenci niesłyszący zdobyli w sumie 12 pucharów i zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużyn uniwersyteckich. Drużyna naszej Uczelni wgrała także zmagania w siatkówce, a sukcesem naszych zawodników zakończyły się rozgrywki w tenisie stołowym oraz w konkurencji Dart. Z medalami nasi reprezentanci wrócili także z rozegranych w minionym tygodniu Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w pływaniu. Studenci naszego Uniwersytetu zdobyli 5 medali, w tym 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe. Długą listą indywidualnych sukcesów może się poszczycić pan Adrian Marcinkiewicz, student kierunku pedagogika i tegoroczny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który w bieżącym roku wywalczył tytuł wicemistrza Europy niesłyszących w biegu na 3000 m na 6 Halowych Mistrzostwach Europy Niesłyszących w lekkoatletyce. Te wszystkie puchary, które możecie dziś Państwo zobaczyć, to tylko najnowsze zdobycze naszych studentów! Zarówno takie spektakularne sukcesy, jak i zwycięstwa dnia codziennego potwierdzają tylko, że edukacja inkluzyjna, prowadzona na wszelkich poziomach jest niezwykle ważna, gdyż daje szansę na rozwój pasji i zainteresowań, szlifowanie talentów i takie zaprojektowanie ścieżki zawodowej, żeby niezależne życie po zakończeniu studiów było oczywistością a nie wyjątkiem.”