1ASZKW dniach 28 listopada i 3 grudnia Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zorganizowało szkolenia dla nauczycieli akademickich z zakresu dostosowania procesu edukacyjnego do potrzeb studentów z niepełnosprawnością, a 3 oraz 10 grudnia odbyły się warsztaty dla studentów z zakresu integracji w grupach studenckich pt. „Poznajmy się”. Pani Beata Gulati Dyrektor Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wprowadziła zebranych w tematykę szkoleń. Pracownicy Centrum, panie Halina Grzeszczuk, Aldona Kocyła – Łukasiewicz, Anna Kowalczyk, Anna Siliwoniuk, Michalina Stygienko oraz Sylwia Szymańska zapoznały uczestników tego wydarzenia ze wskazówkami przydatnymi do pracy ze studentami z różnymi rodzajami niepełnosprawności, a studenci z niepełnosprawnością przedstawili informacje dotyczące savoir – vivre w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi.
Studentki UPH, panie Katarzyna Kmiołek i Karolina Meszyńska zaprezentowały zasady savoir-vivre w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością ruchu, natomiast pani Agnieszka Ozga przedstawiła zasady savoir-vivre w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością słuchu. Wykładowcy byli zainteresowani tematyką szkolenia oraz dzielili się swoimi doświadczeniami w kontaktach ze studentami z niepełnosprawnością. Studenci uczestniczący w szkoleniu mieli okazję zapoznać się z zasadami savoir-vivre w kontaktach z osobami niesłyszącymi, pomocy dla osób niewidomych i słabowidzących, z zasadami pomocy osobom poruszającym się na wózkach oraz osobom niepełnosprawnym ze względu na ogólny stan zdrowia. Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękujemy i serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania.