DA na glDnia 30 września 2019 r. odbył się Dzień Adaptacyjny dla nowo przyjętych studentów z niepełnosprawnościami zorganizowany przez Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych UPH w Siedlcach. Nowo przyjętych studentów przywitali pracownicy Centrum w holu Biblioteki Głównej UPH. Na początku studenci wzięli udział w szkoleniu bibliotecznym, które poprowadziła pani mgr Jowita Sobiczewska na którym uczestnicy spotkania zapoznali się z funkcjonowaniem i organizacją Biblioteki Głównej UPH, spotkali się również z pracownikami Czytelni Zbiorów Specjalnych oraz zapoznali się ze strukturą Wydziału Humanistycznego. Następnie odbyło się spotkanie, na którym uczestników przywitała pani Prorektor ds. studiów prof. nzw. dr hab. Anna Charuta prezentując warunki studiowania w UPH oraz pani Dyrektor CKiRON mgr Beata Gulati, która przedstawiła ofertę Centrum i zachęcała do intensywnej nauki, jak również do aktywnego uczestnictwa w życiu studenckim.
Z kolei konsultantki ds. studentów niepełnosprawnych pani mgr Anna Kowalczyk i pani mgr Halina Grzeszczuk przedstawiły szczegółową ofertę Centrum (m.in. usługi tłumaczy języka migowego, usługi asystentów, dowóz na zajęcia, pomoc materialna, zalecenia edukacyjne, zajęcia specjalistyczne). Pan dr Krzysztof Kalinowski zaprezentował ofertę Biura Karier UPH i zachęcał do współpracy oraz inspirował do brania udziału w różnych projektach, które oferuje Uczelnia. Natomiast pan mgr Tadeusz Goc zapoznał uczestników z ofertą Uczelnianego Ośrodka Kultury. Po zakończeniu spotkania pani mgr Anna Kowalczyk przeprowadziła zajęcia integracyjne, dzięki którym nowo przyjęci studenci mogli się lepiej poznać. Po zajęciach odbyło się szkolenie BHP, które przeprowadził pan dr inż. Wiesław Czeluściński – główny specjalista ds. BHP. Zwieńczeniem wydarzenia było spotkanie w kręgielni.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego spotkania.