Studenci z niepełnosprawnością ruchu podczas procesu edukacyjnego mogą skorzystać z następujących form wsparcia:

• usługi asystenta osoby niepełnosprawnej pomagającej studentowi w przygotowaniu się do zajęć, uczestnictwie w zajęciach dydaktycznych, w trakcie trwania egzaminów oraz w innych sytuacjach wymagających pomocy.
  • przedłużenie czasu trwania egzaminu pisemnego lub zaliczenia o 50%.
  • zamiana egzaminu z formy ustnej na pisemną.
  • transport na zajęcia przystosowanym busem - mikrobusem wyposażonym w podnośnik do wózków inwalidzkich.
  • możliwość korzystania z biblioteki na indywidualnych warunkach.
  • pomoc pedagogiczna i psychologiczna.
  • pomoc materialna w formie stypendium specjalnego przyznawanego w zależności od stopnia niepełnosprawności.
  • możliwość udzielenia pomocy przy indywidualnej organizacji studiów, formy zaliczeń i zamiany formy egzaminów zgodnie z potrzebami wynikającymi z rodzaju niepełnosprawności, choroby, trudności w nauce.
  • pomoc w załatwianiu spraw formalnych na Uczelni.
  • nawiązywanie kontaktu z organizacjami prowadzącymi działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz potencjalnymi pracodawcami
  • możliwość udziału w warsztatach, kursach, pracach kół naukowych, imprezach integracyjnych, konferencjach naukowych oraz imprezach sportowych według zainteresowań.
  • możliwość uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.