Studenci z niepełnosprawnością słuchu podczas procesu edukacyjnego mogą skorzystać z następujących form wsparcia:

• możliwość skorzystania z usług tłumaczy Polskiego Języka Migowego na zajęciach dydaktycznych, egzaminach i zaliczeniach oraz pomoc przy załatwianiu spraw formalnych na Uczelni.
  • zamiana egzaminów pisemnych na ustne.
  • wydłużenie czasu pisania zaliczeń i egzaminów o 50%.
  • możliwość uczestniczenia w specjalistycznych zajęciach dla osób z
  • niepełnosprawnością słuchu (lektorat języka angielskiego dla osób niesłyszących i osób z problemami komunikacyjnymi z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, Lektorat języka polskiego, Terapia logopedyczna).
  • pracownie wyposażone w pętle indukcyjne,
  • możliwość wypożyczenia w biurze Centrum urządzeń FM wspomagających słyszenie oraz organizowanie szkoleń z zakresu obsługi tych urządzeń;
  • dyżur tłumaczy w CKiRON;
  • bezpłatna możliwość kserowania notatek;
  • pomoc pedagogiczna, psychologiczna,
  • stypendium specjalne przyznawane w zależności od stopnia niepełnosprawności,
  • działalność w grupie „MOG-ę” - studentów niesłyszących migających muzykę.
  • działalność w kole naukowym osób z wadą słuchu „SURDITAS”, które propaguje idę integracji osób niesłyszących ze słyszącymi.
  • zajęcia sportowe (piłka siatkowa dla osób niesłyszących, zajęcia na siłowni)
  • udział w zawodach pływackich
  • udział w konferencjach i warsztatach.